Nasze cele


Propagowanie dziedzictwa nauki i sztuki orientalnej.
Organizowanie szkoleń w zakresie nauki i sztuki orientalnej.
Tworzenie forum dla wymiany doświadczeń i zdobyczy naukowych.

Nasza misja

Instytut Medycyny Orientalnej powstał dla stworzenia wiarygodnego źródła informacji dotyczącej nauki i sztuki Dalekiego Wschodu.

Koncept Instytutu powstał podczas różnego rodzaju spotkań i dyskusji oraz pracy z chorymi w moim gabinecie w okresie ostatnich 20 lat.
Osoby z którymi rozmawiałem, jak i chorzy, którzy po leczeniu
Tradycyjną Medycyną Chińską
nie kryli zachwytu filozofią i mądrością tego sprawdzonego czasem systemu.
Stworzenie Instytutu jest próbą wyjścia na przeciw życzeniom chcących poszerzyć swoją wiedzę związaną z tym tematem, jak i osób zainteresowanych skorzystaniem z wiedzy i doświadczenia innych.

Jestem głęboko przekonany, że nauka i sztuka są ze sobą powiązane jak
Yin i Yang
.
Dlatego też poznawanie jednej bez uwzględnienia drugiej prowadzi do zubożenia wiedzy, a brak uwzględnienia kontekstu kulturowego, w którym powstawały jest źródłem wielu nieporozumień.

Instytut zaprasza tych wszystkich, którzy chcieliby swoją wiedzą i doświadczeniem wzbogacić wiarygodność osiągnięć naukowych i kulturowych Dalekiego Wschodu, jak i osoby pragnące podzielić się twórczą krytyką dotyczącą informacji zawartych na stronach Instytutu.


Henryk Dyczek

Listopad, 2004


Informacja zawarta na stronach internetowych Instytutu Medycyny Orientalnej ma charakter wyłącznie edukacyjny w związku z czym Instytut nie ponosi odpowiedzialności za to w jaki sposób informacja zawarta na tych stronach jest używana. Instytut Medycyny Orientalnej nie diagnozuje, nie leczy, nie przepisuje leków, oraz nie rekomenduje sposobu leczenia choroby jak to ma miejsce w medycynie ortodoksyjnej (konwencjonalnej). Informacja a zawarta na tych stronach nie jest przeznaczona do diagnozowania, leczenia i profilaktyki.STRONA DOMOWA | SZKOLENIA | TEKSTY ŹRÓDŁOWE | PUBLIKACJE | GABINETY TMC | WYDARZENIA | LINKI | KONTAKT
copyright 2004-2014 IMO, POLAND. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykreowana przez Probot