|
 |
Szanowni Państwo!
Mam wielką przyjemność zaprezentować Państwu zarys tematyczny monumentalnego kursu w zakresie Tradycyjnej Chińskiej Medycyny (TMC).
Kurs TMC składa się z 80 modułów o różnej tematyce dotyczącej TMC. Został on podzielony na pięć części:
Część pierwsza
- jest dostępnym wprowadzeniem dla mentalności Europejczyka w filozofię i praktykę TMC, w szczególności akupunktury.
Część druga
- składa się z zajęć klinicznych, podczas których zostaną zastosowane praktycznie wiadomości zdobyte w części pierwszej.
UKOŃCZENIU CZĘŚCI DRUGIEJ POZWALA NA SAMODZIELNE PROWADZENIE PRAKTYKI
Część trzecia
- oferuje teorie i praktykę z zakresu Teorii 8 Zasad, która jest zakorzeniona w koncepcie YIN / YANG, a poznanie jej jest niezbędne do zrozumienia części czwartej, czyli Zielarstwa Chińskiego.
Część czwarta
- jest całkowicie poświęcona Zielarstwu Chińskiemu.
Część piąta
- oferuje unikalną możliwość poznania QI QONG'u, czyli pracy z energią QI z użyciem rąk i systemu nerwowego terapeuty i chorego dla analizy, profilaktyki i regeneracji zdrowia.
Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, przez autora kursu, oraz inne osoby z wieloletnim doświadczeniem w TMC.
Kurs ten jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
Osoby, które będą chciały pracować z TMC, będą zobowiązane po każdym module napisać pracę domową, która będzie oceniana i wymagane jest jej zaliczenie. Poza tym osoby te, będą zobowiązane podejść do egzaminów praktycznych z lokalizacji punktów akupunktury, oraz teoretycznych z materiału przedstawionego na modułach. Zaliczenie tych egzaminów jest niezbędne do rozpoczęcia zajęć klinicznych.
Po ukończeniu zajęć klinicznych studenci będą posiadali wystarczającą wiedze, aby rozpocząć samodzielną praktykę akupunktury. Moduły od 25 w górę są opcjonalne.
Osoby, które chcą tylko pogłębić swoją wiedze z zakresu TMC nie muszą zaliczać egzaminów i prac domowych. Nie mogą jednak one brać udziału w zajęciach klinicznych.
Moduły będą się odbywały w cyklu dwudniowym w odstępach miesięcznych. W roku kalendarzowym będzie miało miejsce dziesięć spotkań dwudniowych.
Koszt jednego spotkania 550 zł (bez kosztów zakwaterowania). Opłaty za sprawdzanie zadania domowego i opłaty egzaminacyjne zostaną podane w terminie późniejszym.
Kurs się rozpocznie po skompletowaniu grupy liczącej 40 osób.
Zainteresowanych proszę o kontakt z autorem kursu:
Henryk Dyczek
henryk.dyczek@man.torun.pl
tel: (056) 6789 343
grudzień, 2004
|
 |
|